Plasin poezite me gallate ndaj Rames me brekushe

Aktualitet

Kan’ dalë hajnat në fushatë
E kan’ nis me mashtrue gratë
Me jua çu votën për dreq
Kan’ nis bajnë si shpirt i keq

Prej Sarande n’Peshkopi
Mashtrojnë gra e mashtrojnë fmi
Më leni edhe 4 vjet
Do ju vjedh ma me lezet

Me burrat s’i kam pun’t mirë
Se m’kan’ dalë me brekë me birë
Thonë që unë i rrahi gratë
Por asht rrenë sa gjanë e gjatë

Jam viktimë e thashethemit
Pyetni vetë gratë e haremit
Me Matilden jemi miq
Dhe Rudin n’rrugë lakuriq

T’gjitha janë llafe kazani
Veç përpara ec karvani
Meqë burrat m’kan inat
Ma kollaj kam me rrejt gratë

Jam i gjatë e jam me tuta
Gjithë të tjerët janë hajduta
Ju jeni delet e mija
Për ju jam vetë perëndia

M’besoni, kam mik Tom Doshin
Garanci kam Elvis Roshin
Paret run Beqja ma i miri
Lufton drogën Saj Tahiri

Hajde gra ma jepni votën
Jam gati t’ju premtoj botën
Timonin kërkon ky djali
Skënderbeu, thotë Spiropali.

Fotografia e Ismet Drishti
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?