Rama bën fushatë me të inkriminuar. Thërret në ndihmë Roshin në Kavajë. Foto

Aktualitet Politike

Rama, njeriu qe bertet me shume per vettingun dhe nga ku kerkon te trembi kedo qe ai mendon se eshte i inkriminuar ose korruptuar, ka therrit serish ne skene te inkriminuarin dhe shkarkuarin prej tij, ish kryetarin e Bashkise Kavaje dhe nje prej trafikanteve te droges dhe perdhunimit, Elvis Roshi.

Roshi eshte pare dje teksa bente fushate per kryetarin e bashkise Kavaje.

Pak dite me pare ka qene policia e Kavajes qe ka bere arrestimin ne makinen e kryetarit te Ps të nje ish trafikanti tjeter te droges Ramadan Shabani.

Pas arrestimit të dy të rinjve në Kavajë, Sali Berisha ka denoncuar në “Facebook” lidhjet e tyre me ish-kreun e Partisë Socialiste atje, duke postuar dy denoncime bashkë me fotografi.

“‘Audi’ i kapur mbrëmë është pronë e Gentjan Dajës, por për arsye që dihen nuk e ka regjistruar në emrin e tij personal, por në emër të shoferit të tij personal dhe të familjes, i cili quhet Bledar Qerosi, i cili ka qenë dhe shofer i Kuvendit në shërbim të ish-deputetit socialist. Në këtë foto Gentjan Daja me 2 djemtë që u kapën me kokainë Rem Shabani dhe Redi Duka”, është denoncimi i parë që Berisha ka postuar duke iu referuar “qytetarit dixhital”.

“Makina e Gentjan Dajës, ‘Audi’ me targa AA 202 NO, drejtohet nga Shabani, i cili është mik i ngushtë i Gentjan Dajës. Fotot më poshtë janë bërë pas aksionit ku u gjet drogë në makinën e kreut të PS”, thuhet në denoncimin tjetër të Berishës.

A vazhdon Rama te mbetet peng i krimit dhe kur aludon me te madhe se po e lufton ate dhe te inkriminuarit?!

DETAJET/ Si u kapën trafikantët e drogës, dyshime për makinën e kreut të PS

SPRINT.AL

Total 1 Votes
1

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?