Shikoni çfarë fjalori përdor policia e shtetit ndaj qytetarëve/ Video

Aktualitet Te tjera

Video e mëposhtme është denoncuar nga dy qytetarë tek “Nisma Thurrje”, teksa policia i ndaloi pasi ecnin me ngadalë me makinë.

Djali që ka denoncuar rastin thotë se dy punonjësit e policisë lëviznin jo me makinë policie por me një makinë civile Mercedes Benz dhe dolën nga automjeti duke lëshuar fyrje e fjalë të rënda ndaj tyre.

Më së paku, Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit duhet të nisë procedim disiplinor ndaj dy punonjësve të policisë, për fjalorin që kanë përdorur.

Denoncimi i qytetarit tek Nisma Thurrje:

Kush ja jep te drejten policise se shtetit te shaje dhe ofendoje rende qytetaret? Si mund te mbajne uniforme njerez te tille qe sillen si gangstera? Si mund te zbatojne ligjin keta? Na zune rrugen me nje mercedez gri me targa civile dhe dolen si gangstera duke bertitur e share me liber shpie se ju kishim zene rrugen ngaqe ecnim ngadale. Keta njerez nuk duhet te rrine ne policine e shtetit. Jane nje turp!

Lexo edhe:

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?