E fundit/ Rama ndalohet të hyjë në selinë e NATO-s. Shkak veshja e tij.

Aktualitet Te tjera

Edi Rama, ka tërhequr vëmendjen e mediave botërore për shkak të veshjes jo të përshtatshme që është paraqitur në selinë e NATO-s.

Ka qenë ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha i cili ka publikuar në Facebook, një denoncim të bërë nga një qytetar shqiptar që jeton në Bruksel:

“Rama bllokohet ne hyrje te Selise se NATOs per veshjen e tij qesharake per nje kryeminister!

Qytetari dixhial informon:

Rama bllokohet ne hyrjen e Selise se Natos nga rojet e sigurise per shkak te veshjes se tij si karagjoz! sb

“Zoti berisha pershendetje sapo me njoftoj nje bashkatdhetar i imi,i cili me tregon se ka ndodh nje incident me zotin rama,duke pare paraqitjen e jashtme te tije per nje kohe te shkurter eshte blloku deri ne verifikim te dekumentave,ne fillim me ate paraqitjen e tije ka dhene dyshime se ky person qfare kerkon ne seline e natos, eshte dukur sikur eshte dikush sikur ska re bej fare me kete eviniment,esht detyru te prezantoj dekumentat edhe kartat e evinementit, plus insistimi i shoqeruesve qe te bohet e mundur hyrja, por protokolli e detyroj ramen te kthehet ne hotel dhe te vishej si zyrtar, kurse une ju pergjigja atij djalit qe punon ne sekuritas se keta zhele ka nji jave qe o mban veshe, zoti berisha mundesh me e publiku kete lajm”.

Total 2 Votes
1

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?