Rama emëron edhe 7 prefektë të rinj/ Ja emrat

Aktualitet

Pas emërimeve të reja në kabinetin qeveritar, pasojë e marrëveshjes Rama – Basha, emra të rinj shfaqen edhe në krye të 7 prefekturave të vendit. Por, prefektët e rinj të qarqeve do të zëvendësojnë të mëparshmit, që do të kandidojnë si deputetë në zgjedhje në listat e mazhorancës.

Konkretisht:

Admir Abrija emërohet Prefekt i qarkut Tiranë.

Pandi Papando emërohet Prefekt i qarkut Korçë.

Vasil Bregu emërohet Prefekt i qarkut Fier.

Ardit Demiri emërohet Prefekt i qarkut Elbasan

Ardit Kaja emërohet Prefekt i qarkut Dibër dhe Valbona Zylyftari, Prefekte e qarkut Berat.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?