Presioni për të votuar qelbësirat/ Specialisti i tatimeve presion për kartat e identitetit/ Ja emri

Aktualitet

 

Ish kryeminstri Sali Berisha, ka publikuar sot një sms ku sipas tij drejtoria e Tatimeve iu kërkon punonjësve të saj kartat e identitetit.

Duhet thënë se jo në pak raste në vendin tonë administrata publike është keqpërdorur në fushata dhe zgjedhje.

Nuk dihen qëllimet e vërteta të këtij mesazhi , po një gjë është e sigurt, shitblerja e votës në vendin tonë dhe presioni janë pengesat reale të zgjedhjeve demokratike.

STATUSI I BERISHËS:

Drejtoreshen e Pergjithshme e Tatimeve, kushurire ndrikull Vero, e cila
– urdheron punonjesit te dorezojne
– nr e kartave te identitetit per zgjedhje.

Me poshte keni mesazhin e tij dhe shkresen drejtuar punonjesve per kete qellim. sb

“18/05/2017, 12:47:00: Prsh.Doktor.ja nje urdher qe na erdhi sot nga dr.e pergj.e tat.per nr.e kartave te identitetit per zgjedhjet.kjo eshte forme presioni e paster qe te votojme qelbesirat.flm”

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?