Strazimiri/ E mjera Kushtetutë e përdhunuar nga mjero-qeveria, mjero-gjyqtarët, mjero-analistët e mjero-kopukët!!

Aktualitet

Zgjedhjet lokale të vitit 2006, u zhvilluan në vitin 2007 sepse Vini kërkonte me çdo kusht të lëshonte vetë personalisht “çertifikatat personale” për të kontrolluar, identifikuar, seleksionuar e numëruar vetë personalisht trupën zgjedhore!!
Vetëm ai, vetë personalisht, sepse nuk i besonte një qeverie që po bëhej anëtare e NATO-s, që kishte mbushur burgjet me banda e banditë e që qytetarët shqiptarë po i barazonte me evropianët në udhëtimin pa viza…
Në atë kohë, Kushtetuta dhe nenet e saj as u pyetën e as u përgjigjën për datën e zgjedhjeve dhe zgjatjen e mandatit të Vinit…, por u konsiderua më i arsyeshëm mendimi ndërkombëtarisht i mbështetur që “garancitë dhe besimi i opozitës në procesin zgjedhor qëndron mbi gjithçka, edhe mbi KUSHTETUTËN”…!😕😕😕😕
Sot, Vini refuzon të garantojë identifikimin, votimin dhe numërimin elektronik, sepse garancitë për opozitën, i krijoka mjaftueshëm qeveria “Shullazi-Frroku-Roshi-Bushi-Ndoka-Prenga” që mbahet në këmbë me kriminelë, që ka zbrazur burgjet nga bandat dhe banditët historikë e që mban vendin e parë në Evropë për trafik droge dhe emigracion të paligjshëm…
Mbi të gjitha refuzon shtyrjen e datës së zgjedhjeve!😕
Sebep është …KUSHTETUTA, e njëjta e vitit 2006…😕😕😕….por sot nuk u prekërkëshka…😕😕😕
#çadra_e_lirisë
#shqipëria_që_nuk_mashtrohet

Fotografia e Gent Strazimiri

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?