Mediat ndërkombëtare: Mijëra shqiptarë në protestën opozitës

Nuk mund te mbeteshin pas as mediat nderkombetare në lidhje me protesten e sotme te opozites.

Protesta është bërë lajm edhe për mediat ndërkombëtare dhe ato amerikane.

ABC News dhe Washigton Post shkruajnë se mijëra shqiptarë i janë bashkuar opozitës në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’ në Tiranë.

Ata e vënë theksin te protesta e opozitës e nisur në 18 shkurt dhe që kërkohet qeveria teknike për zgjedhje të lira dhe të ndershme.

Edhe media greke kanë shkruar për protestën madhështore të organizuar në Tirane.

Image

Image

Image

0 0 vote
Article Rating
Total 1 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments