Zyrtarizohet Dita e Nënës Terezë në Kuvendin dhe Senatin e Shtetit në New York

Aktualitet
Është zyrtarizuar “Dita e Nënës Terezë ” në Kuvendin dhe Senatin e Shtetit në New York.
-4 shtatori do jetë ” Mother Teresa Day ” në New York. Ky ligj është propozuar nga ansamblisti shqiptar Mark Gjonaj dhe organizata “Albanian Roots “.-Rrënjët Shqiptare dhe është sponsorizuar nga Senatori Marty Golden.
Kjo është një ditë historike për shtetin e New York , për Shqiperinë dhe për mbarë Kombin Shqiptar Falenderojmë Familjen Mbreterore , për rolin e saj në pronovimin e vlerave shqiptare.
Beniamin Bakalli.
Në foto Senatori Marty Golden, Presidenti i Organizates Rrenjet Shqiptare Marko Kepi, Princesh Elia Zaharia Zogu & Assemblyman Mark Gjonaj në Senatin e Nju Jorkut. — with Prince Leka.

 

Total 1 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?