Policia e Shkodrës arreston tifozin pse mbante në dorë banderolë me mbishkrimin: ‘Berisha zemra jonë’. VIDEO

Sport

Policia ka arrestuar një prej tifozëve të pranishëm në stadium, për shkak se kishte futur në stadium një banderolë me mbishkrimin: ‘Berisha zemra jonë’.

Ky veprim i policisë jo vetëm që ka habitur opinionin mbarë shqiptar por është përballur dhe me qindra reagime, ku qytetarët e quajnë shkelje të të drejtave de lirive të njeriut. Në rrjet ka pasur me qindra komente kundërshtuese ndaj këtij veprimi të Policisë së Shtetit, e cila në stadium është vetëm për mabrëvajtjen e ndeshjeve dhe jo për të penguar tifozët apo sportdashësit që të marrin me vete banderola, apo të bëjnë dhe thirrje që nuk prekin integritetin e askujt.


Policia ndalon tifozin qe shpalosi nje… by news-al

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?