Mbi 200 mijë shqiptarë aplikojnë për tu zhdukur nga ky vend/ Bie faqja e llotarise amerikane

Aktualitet

Website i Programit të Lotarisë Amerikane që tregon aplikantët fitues nuk është i aksesueshëm.

Ditën e djeshme Ambasada Amerikan njoftoi të gjithë aplikantët e regjistruar të llotarisë DV-2018 mund të kontrollojnë nëse janë përzgjedhur fitues në website-in: www.dvlottery.state.gov.

Teksa të gjithë portalet kanë shpërndarë këtë njoftim, në adresë të Lapsi.al kanë ardhur mesazhe se faqja e ambasadës nuk hapet. Lapsi.al kontrolloi dhe ankesat e qytetarëve rezultojnë të vërteta.

Dyshohet se Webfaqja zyrtare ka rënë për shkak të fluksit të madh të aplikantëve të interesuar për të marrë vesh nëse i është dhënë mundësia të largohen nga Shqipëria.

Mësohet se një shifër rekord prej 200 mijë shqiptarësh kanë aplikuar këtë vit për llotarinë amerikane.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?