Meta tallet me Ramën/ T’i japim shans Petrit Vasilit të bëhet Kryeministër

Aktualitet

Në mbledhjen e sotme të Komitetit Drejtues të LSI-së, Ilir Meta u tha mbështetësve të partisë së tij që t’i japin një shans Petrit Vasilit të bëhet Kryeministër i vendit, pasi mori drejtimin e LSI-së.

“Orientimi i LSI drejt të ardhmes dhe në funksion të të rinjve është garancia që ju në këto zgjedhje edhe me kryetar Petrit Vasilin do të arrin një sukses të pamenduar. Ti japim një shans Petrit Vasilit të jetë njëshi i LSI apo jo?! Me përkrahjen tuaj mund të bëhet edhe njëshi i qeverisë. Nuk ndërhyj se kë caktoni ju për kandidat për kryeministër, është çështja juaj”, u shpreh Meta ndër të tjera.

Ilir Meta dha dorëheqjen si kryetar i LSI pasi u zgjodh President i vendit, detyrë të cilën e merr zyrtarisht në mes të korrikut.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?