Meta shpërblen ish Kryetaren e Gjykatës. I vendos të bijën të parën në listën e Kukësit/ Ja emri

Aktualitet

Përpara se të largohej nga kreu i LSI-së, Ilir Meta hodhi firmën për listat e kandidatëve për deputetë që do të garojnë në zgjedhjet e 18 qershorit. Kukësin e kryeson Selvi Beçaj, vajza e ish-kryetares së Gjykatës së Lartë Shpresa Beçaj. Kjo e fundit ishte në detyrë në kohën që në këtë gjykatë kaloi procesi i shumëpërfolur i videos Meta-Prifti për të cilën kreu i LSI-së u shpall i pafajshëm me një votim unanim 5-0 të gjyqtarëve Ardian Dvorani, Majlinda Andrea, Guxim Zenelaj, Ardiana Fullani dhe Gani Dizdari. Selvi Beçaj ka pasur një përvojë punë ne ministrinë e jashtme.
Lista e LSI Qarku Kukës
1    SELVI RAMADAN BEÇAJ
2    SOKOL REXHEP PONARI
3    DEM AZEM BRATI

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?