Ja kush janë 17 partitë e regjistruara për zgjedhje më 18 qershor

Aktualitet

KQZ-ja  ka publikuar listën, që fillon me Partinë Komuniste dhe përfundon me Partinë Aleanca Demokristiane.

Konkretisht, kanë depozituar lista shumëemërore:

1. Partia Komuniste e Shqipërisë

2. Sfida për Shqipërinë

3. Partia Minoriteti Etnik Grek për të Ardhmen

4. Partia Lista e Barabartë 5. Partia Uniteti Kombëtar

6. Aleanca Popullore për Drejtësi

7. Partia Demokracia Sociale

8. Partia Aleanca Demokratike

9. Partia Kristian Demokrate

10. Levizja Socialiste për Integrim

11. Partia Aleanca Arbnore Kombëtare

12. Partia për Drejtesi Integrim Unitet

13. Partia Social Demokrate

14. Partia Socialiste e Moderuar

15. Partia Socialiste

16. Fryma e re Demokratike

17. Partia Aleanca Demokristiane

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?