Habit i dënuari rom për energjinë elektrike: Më dënoni 6 vjet jo 6 muaj. Në burg të paktën ha tre vakte/ Video

Në një fjalim prekës, gjatë një takimi me temën “Vendimet e Komisioneri për Mbrojtjen nga Diskriminimi, a zbatohen nga Institucionet të cilat vendimi shprehet se diskriminojnë shtresat në nevojë ?”, kryefamiljari bëri një tablo të problemeve të tij ekonomike, ndërsa pohoi se pavarësisht faktit se trajtohej dikur me ndihmë ekonomike, sot nuk e përfiton atë.

Kyrrëfim aspak i zakontë vjen nga një qytetar i komunitetit rom, i cili tregon se çdo ditë përballet me skamjen dhe varfërinë ekstreme.

0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments