Rama uron bektashinjtë

Aktualitet

Me rastin e festës së Sulltan Novruzit, kreu i Qeverisë u ka dërguar një urim bektashinjve shqiptarë.

“Mirëmëngjes dhe ju uroj gëzuar Sulltan Novruzin me këtë imazh të paqtë të shtatores së Haxhi Bektash Veliut, atit shpirtëror të bektashinjve, – shkruan Rama, – vendosur në faltoren e re të bektashinjve në Tiranë, për ndërtimin e së cilës qeveria jonë pati nderin të kontribuojë financiarisht.”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *