Ja si Rama i jep lejë ndërtimi me firmën e tij Delijorgjit të Gërdecit të sapo dalë nga burgu. Foto

Aktualitet

Në nje postim te tijin ne rrjetet sociale, Abi Malltezi, shkruan ne lidhje me lejet e ndertimit  qe pronari i demontimit te armeve Delijorgji ka marre nga Rama pas daljes se tij nga burgu. Eshte fakt tashme qe Delijorgji vazhdon ndertimin e komplekseve te tij te pallateve perballe “Globe” ne rrugen e Kavajes. A duhet ta permendi me Gerdecin ky kryeminister dhe ta qaj me lot krokodili perballe familjareve atje?

Malltezi nder te tjera publikon edhe lejet e ndertimit te dhene Delijorgjit me firme te Rames ne vitin 2015.

Ja çfare shkruan Malltezi ne statusin e tij:

Rama-Delijorgji: ne kulmin e bllokimit te lejeve te ndertimit ne 2015, leja e pare e ndertimit ishte per rinovimin e lejeve per 50 pallateve per Delijorgjin firmosur nga vete edi rama. Leje e leshuar nga vete edi rama qershor 2005 dhe rinovimi i saj 10 vjet me pas. Hall te madh ka pasur ky edvini. Pastaj nxjerr lolo edhe saje qorrin.

Fotografia e Abi Malltezi

 

Fotografia e Abi Malltezi

Fotografia e Abi Malltezi

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?