Basha sërish drekë pune me ambasadorët e BE-së. Shoqërohet nga kryetarët e partive opozitare

Aktualitet

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ndodhet në një drekë pune me 8 ambasadorë të vendeve të BE në një nga lokaet e kryeqytetit. Ai shoqërohet nga krerët e partive aleate: Fatmir Mediu, Nard Ndoka, Dashamir Shehi, Vangjel Dule dhe Kreshnik Spahiu.

Në tryezë janë ambasadorët e Gjermanisë, Hungarisë, Polonisë, Sllovakisë,  Kroacisë, Sllovenisë, Holandës dhe Belgjikës.

Qëllimin e këtij takimi e ka publikuar vetë njeri prej të pranishmëve, Kreshnik Spahiu, që ka shkruar në Fb: Sot ora 12:30, drekë negociatash me 10 ambasadorët e BE: “Duam shtet, jo pushtet”.

Basha sëbashku me aleatët, drekë pune me ambasadorët e BE-së

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *