Nga Julian Deda: Pse qaheni nga qeveria?

Aktualitet

Kot themi se qeveria nuk i mbajti premtimet. Te gjitha i mbajti.

1. A jemi me te varfer? Po. Nuk e shpiku, e kishte ne program, qe kur premtoi taksen progresive.

2. A kemi me shume te papune? Po. Nuk e shpiku rruges por e kishte ne program, qe kur deklaroi se ketu ka 1 milion te papune. Ne fakt ai dekleroi shifren qe do kishte pas 4 viteve, pra sot.

3. A kemi nje Durres te shperfytyruar? Po. Çdo gje sipas planit dhe marreveshjes mes tij dhe Gjushit.

4. A po vjedhin bukur? Po. Premtim i shprehur me sloganin “ne nuk do vjedhim ne menyre kaq flagrante sa ç’kane bere keta”. Edhe ky premtim i mbajtur.

5. A ekziston mundesia qe poshte kembeve tona te jene groposur 1300 kontenier me mbetje kimike, te cilat do na shkaterrojne jeten brez pas brezi? Po. Edhe ky premtim i mbajtur kur thoshte se “shqiptaret nuk kane per ti pare asnjehere plehrat e Europes ne vendin e tyre”. Ne fakt spo i shohim, sepse vijne dhe groposen naten.

Pra, qeveria i mbajti premtimet, tjeter gje se ne jemi popull mosmirenjohes dhe kemi nje opozite, qe ka 22 dite qe rri kot ne shesh. Rrofte qeveria.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *