Basha: Sot qeveria me Ramën janë lepujt e vërtetë sepse shqipëria është ngritur.

Aktualitet

Sot mbushen 22 dite qe nga dita kur PD nisi protestat e saj per qeveri teknike dhe zgjedhje te ndershme.

Nder te tjera kryetari demokrat Lulzim Basha tha:

Mëngjesi i 22-të i lëvizjes më të madhe popullore demokratike qytetare paqesore peër zgjedhje te lira e te ndershme.

Nje mengjes me afer fitores tuaj. Pershendes te gjithe qytetaret e kesaj levizje madheshtore qe nisi 3 jave me pare. Ne menyre te vecante dua te pershendes te rinjte dhe te rejat shqiptare qe kan qene balli i kesaj proteste dhe garancia e vendosmerise se kesaj proteste dhe do jen kurora e fitores.

Dje ne nje bisede me nje nga gazetaret me te mire te shtypit te shkruar patem nje reflektim. Njeri pas tjetrit te rejat dhe te rinjt folen per vendosmerine e tyre per ndryshim. Mbreme ky person shume i njohur tha se ne fakt ndryshimi ka ardhur. Shqiperia pas 18 shkurtit eshte krejt ndryshe.

Para 18 shkurtit kta benin hesapet me njeri tjetrin dhe opoziten e benin para njeri tjetrit duke skualifikuar shumicen derrmuese te shqiptareve dhe kishin nxjerre nga loja ne koken e tyre opoziten politike.

Sot e tash tre jave jan strukur ne birucat e tyre.

Frika sundonte ne shqiperi. Sot qeveria me ramen jane lepujt e vertete sepse shqiperia eshte ngritur.

Garantimi i zgjedhjeve te lira e te ndershme permes largimit te rames dhe nje qeverie teknike qe i garanton ato. Vetem ne kete menyre ne do te garantojme qe mos te kthehemi me ne shqiperine e para 18 shkurtit. Sepse ne demokraci jo betem per shkak te protestave por prej dites se pare qe ulet ne karrigen e pushtetit, ne cdo demokraci nuk eshte populli qe ka frike qeverine por eshte dhe duhet te jet qeveria qe ka frike popullin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *