Agron Tufa: Sadik Bejkos i flet rakia dhe produktet e Qoftore Tymi

Aktualitet

Keqardhje per reagimin e djeshem te prof. Sadik Bejkos ne faqen e vet ne lidhje me debatin rreth poetëve te pushkatuar, D.Ç, gazetareve dhe meje. Keqardhje qe i fut te gjithe ne një thes. Keqardhje per fyerjet dhe një pjese te atyre, te cilet pershendesin njekohesisht reagimin tim dhe te tij. Keqardhje per fjalet e padenja, qe nuk ia kam borxh. Duket se ne gryke Bejkos i flet rakia dhe produktet e Qoftore “Tymi”. Bekjo e di mire se Tufa ne ketë histori nuk ka leverdi projektesh, perveçse zavalleve. Nuk ka leverdi financiare, siç pati ai me librin e tij “Vilsoni dhe Genci”, ku nuk guxoi te permendte enrat realë te atyre qe bene akt-ekspertizat, a thua se ato i shkruan zogjte e malit. Por dihet: e verteta ben shumë armiq! Dhe raportet me të Verteten, lavdi Zotit, nuk m’i kushtezojne dot njerez te mbeshtjelle me kunfuzione e mjegulla si Saturni me unazat…

Total 1 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?