Dritan Shano: Sot në Parlamentin Shqiptar eliminohet pluralizmi politik

Politike

Sot Edi Rama, Ilir Meta me ndihmën e Shpëtim Idrizit kthejnë Shqipërinë pas në vitin 1946.
– Sot në Parlamentin Shqiptar eliminohet pluralizmi politik, dhe rishfaqet Nëna Parti!
– Sot PS & LSI ose Partia e Punës e Shqipërisë, ose Partia Komuniste e Shqipërisë “zëvendësojnë” Partinë Demokratike me rrogëtaren e tyre PDIUN.
– Njësoj si pas 1946 kur u eliminua çdo opozitë politike dhe ekonomike dhe Nëna Parti “konkurronte” në “zgjedhje të lira dhe të ndershme” me organizatën bijë te saj Frontin Demokratik – dhe i fitonte ato me 98% të votës …. parrulla e tyre: komunistët nuk dorezohen.

Fotografia e Dritan Shano

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *