Tjetër mbështetje për Bashën dhe protestën nga Amerika.

Politike

Kreut të PD-së, Lulzim Basha i vjen një tjetër mesazh nga Amerika, në mbështetje të protestës për zgjedhje të lira e të ndershme.

Ka qenë kreu i PR-së, Fatmir Mediu që ka postuar mesazhin mbështetës në profilin e tij në FB; një letër drejtuar kryetarit të PD-së, z. Lulzim Basha, ku inkurajohet qëndresa për garantimin e zgjedhjeve të lira, është nisur nga selia e Kongresit Amerikan.

“Kongresmeni Randy Hultgren mbeshtet levizjen per voten e lire Ne Shqiperi, per te garantuar zgjedhje te lira dhe te ndershme nepermjet nje letre qe i drejton z Basha”- shkruan Mediu.

1

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *