Kantautori Dashnor Diko i shkruan Ndrenikës: Profesor , mos je pak i merzitur ?

Aktualitet

Profesor , mos je pak i merzitur ?

Eh ..ke te drejte , sepse fjalen Artist duan ta rrembejne dhe ata qe skan lidhje me Artin, mund te besh nje shkolle dhe mer nje profesion , mekanik , doktor, marangoz etj, por vetem Artist nuk behesh kurre nese nuk e ke te lindur, paguaj lek ter jeten por e ke te kote , prap nuk behesh, fut miq sa te duash prap nuk behesh , ndersa ju profesor e keni te gedhendur fjalen Artist ne gjith zemrat e Shqiptareve, meritoni respektin maksimal. Ke dhene shume, por more pak .. ( keshtu vleresohen Artistet ne vendin tone ) , personalisht te falenderoj per ate kenaqesi dhe emocione shpirterore qe na ke dhuruar, mirenjohje per ju Profesor Roberti.

 Fotografia e Dashnor Diko
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?