Doni që të bëni një gjumë të mirë? Ja ushqimet që duhet të perdorni

Një nga tre persona vuajnë nga pagjumësia dhe sipas tij  ne duhet të konsumojmë ushqime përpara gjumit që janë të të njëjtit lloj me ato që konsumojmë në mëngjes.

5 ushqimet kryesore që duhet të konsumoni në darkë përpara gjumit:

  1. banane (përmbajnë shumë magnez që është shumë i mirë për muskujt tuaj);
  2. bajame (ju ndihmojnë për të qetësuar ritmin e shpejtë të zemrës);
  3. mjaltë (shumë i nevojshëm për hormonin melatoninë në trurin tuaj përpara gjumit);
  4. drithëra (kanë karbohidrate të mira që ju ndihmojnë të mos ndjeni aspak uri as kur zgjoheni në mëngjes);
  5. gjeli i detit (përmban proteinën më të mirë).

0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments