Mediat ndërkombëtare kanë shkruar për protestën madhështore. Eshtë njësoj si ajo në Rumani.

Aktualitet

Mediat ndërkombëtare kanë shkruar për protestën madhështore që po zhvillohen në Shqipëri. Kryesisht mediat italiane kanë shkruar për protestën dhe situatën në vend.

Një prej tyre, Notizie Geopolitiche shkruan se shqiptarët janë duke protestuar kundër qeverisë dhe protesta e tyre është njësoj si ajo në Rumani.

Ndërsa një tjetër agjenci e pasqyron protestën, ndërsa thekson faktin se protesta do të vazhdojë në një çadër të ngritur përballë kryeministrisë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?