Shikoni si tallet me popullin kryebashkiaku i Poliçanit i zgjedhur tre mandate.

Politike

Kryetari i bashkise se Policanit, Adriatik Zotkaj, i zgjedhur per tre mandate rrjesht ne kete post, kujtohet ne fund te mandatit te trete dhe ne prag te zgjedhjeve te pergjithshme, per te bere ndonje pune ne kete qyetet. Shikoni dhe gramatiken e tij skandaloze qe le per te deshiruar dhe te kujton bisedat ne chat mes adoleshentesh. “Persh” iu drejtohet ai qytetareve te tij. Nga ana tjeter prokuroria ka filluar dhe nje hetim ndaj kryetarit te Bashkise se Policanit dhe pritet shume shpejt ti kerkoje KQZ-se heqjen e mandatit.

Ja statusi i plote i tij ne facebook:

Persh te nderuar Miq !

Kam kènaqèsinè tju bèjè me dije se ;
Bashkia Poliçan do tè pèrfshihet nè tè gjithè territorin e saj nga njè sèrè investimesh .
Qyteti i Poliçanit do ketè njè rilindje tè vèrtetè !
Me Unazèn e Plirzes , Unazen e vogel ku do ketè njè frymarje pèr tè gjitha automjetet , fèmijèt do tè kenè kèndin e lodrave aq sh tè dèshiruar ,
qytetaret tanè do tè kenè me pak kosto energjie pasi tè gjithè pallatet e qytetit do tè vishen me sistemin kapot suvatime , lyerje etj .
Fshatrat , nuk do tè jenè mè tè harruar !
Do fillojmè investimet me rrugèt rurale , kanalizime , kanalet vaditèse etj .
Tè gjitha kèto investime fillojne nè muajin Mars e nè vazhdim ,duke pèrfunduar brènda 2017 .
Falenderim pafund pèr Edi Ramen !
Mirenjohje pèr gjithè komunitetin e mrekullueshèm tè bashkis Poliçan .
Uroj qè sèbashku tè ecim pèrpara me fitore te reja .

Miqèsisht
Adriatik Zotkaj

SPRINT.AL

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?