Nga Kreshnik Çollaku: Ata bejne mire qe kane Frike.

Politike

Ka nje ofensive totale e propogandes qeveritare kundra Protestes se 18 Shkurtit.
Analiste “te pavarur” te mirepaguar nga qeveria,perpunojne opinione.

Teza kryesore,”te gjitha palet jane njelloj””te gjitha palet jane bande”..,alibia me e mire e mbeshtetjes se nje pushteti te fituar prej bandave dhe qe shpresohet te mbahet me banda.
Nje teze tjeter “opozita nuk ka fuqi te mbushe sheshin,por dhe po e mbushi nuk do te rrije gjate,por edhe po ndejti sduhet te preke as shkurret e godines qeverise perndryshe eshte destruktive”.
Nje tjeter teze “cduhet protesta,prisni zgjedhjet pas disa muajsh”.
Ca analiste te tjere kane informacione “se protestuesit po pergatisin bomba molotov”.

Fushata e analisteve te “pavarur” alternohet me kercenimet e deputeteve rilindas (edhe ndonjerit poshte 60 kg) “kujdes ju banditet e protestes,shteti eshte i forte”.
Ka tre dite qe ministri i “cunave te forte” ben parade armatimesh e pajisjesh policore.
Cdo dite ka lajme se lirohen banda e te denuar per vrasje.

Te gjithe keta qe bejne si trima apo percmues ne ekrane qe paguhen kripur nga taksat e qytetareve…i bashkon nje thelb.
Ata te gjithe,analiste qeveritare,ekrane te blera,deputete trima e frikacake,qeveritare te lumtur e te trishtuar…ata te gjithe kane Frike.

Frike nga Protesta,Frike nga ata qe genjyen,Frike nga ata qe mashtruan,vodhen e poshteruan keto vite. Frike nga varferia dhe deshperimi i njerezve.

Ata bejne mire te kene Frike…Frika eshte nje nder instiktet me inteligjente te qenies njerezore.
Frika te ruan koken.
Prandaj,te gjithe bashke bejne mire qe kane Frike.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?