Preferencë gjobash tek “Komuna e Parisit”.

Aktualitet

Policia bashkiake e Erion Velia-jt eshte hedhur prej kohesh ne gjueti shtrigash duke depertuar ne cdo rrugice lagjeje apo pallati per te kap”shkelsit” e ligjit. Prej kohesh banoret e apartamenteve ankohen per bllokim te rrotes se makines me”ganxhë” si dhe gjobes se kripur prej 3000 mije lekesh te reja. Eshte per tu çuditur fakti se nese policia e rendit te gjobit dhe i gjobituri e paguan gjoben brenda afateve te caktuara, ai ka nje ulje prej 200 lekesh te reja. Kurse ne rastin e gjobes nga policia bashkiake jo qe nuk behen ulje, por perkundrazi paguan edhe 100 lek te reja, kjo per “sherbimin” e ofruar.

-Tek fotot me siper shihen makina te parkuar direkt pas tabeles, por qe”nuk shihen” prej policeve bashkiake qe rendin gjithe dite naten sa ne nje rrugice ne tjetren. Komuna e Parisit njihet si lagjia me e madhe dhe me mbeshtetje te theksuar per te majten. Ajo ndryshe eshte quajtur edhe si nje Stalingrad i Tiranes.

 

SPRINT.AL

Total 1 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?