E hënë, 14 Qershor, 2021
LAJMI FUNDIT

Aktualitet

Pompeo, asnjë dijeni për ‘dosjen’ e Berishës!

Aktivistja e mirënjohur shqiptare në SHBA, Evi Kokalari, ka pasur një takim të premten me ish-Sekretarin amerikan Mike Pompeo, të cilin e ka pyetur drejtpërsëdrejti për një nga çështjet më të bujshme të politikës shqiptare ditët e fundit, të ashtuquajturën “dosje” për ish-kryeministrin Sali Berisha. Dhe përgjigja që ka marrë… Vetë Kokalari tregon: “Pata fatin të […]

Politike

Kadilli: E pranoj këtë rezultat dhe vendimin e demokratëve”.

Fatbardh Kadilli shpalli i pari ambicien për të marrë kreun e PD-së, por në zgjedhjet e të dielës u rendit i fundit ndër katër kandidatët. Para mediave, ai tha se zgjedhjet brenda PD shkuan më keq se ato të 25 prillit, por përkundër kësaj, ai tha se e pranon rezultatin dhe vendimin e demokratëve që […]

Basha siguron mandatin e tretë në krye të selisë blu

Nga rezultatet e deritanishme, Lulzim Basha ka siguruar mandatin e tretë në krye të partisë së dytë më të madhe në vend. Të dhënat paraprake nga selia blu flasin për një fitore të Bashës me rreth 81% të votave. Në garën për kreun e ri të PD morën pjesë pak më shumë se 41 mijë […]

Shkrime

Kë përfaqësoni ju zonja Ambasadore? Tom Doshin, Edi Ramën, apo Presidentin e Shteteve të Bashkuara?!

Erl Kodra Zonja Ambasadore Yuri Kim, Kjo është një letër patetike. Në fakt nuk doja të ishte e tillë, por ashtu doli. Ndjesë, asgjë personale. Në vitin 2019 Philip T. Reeker, Ndihmës Sekretari për Euroazinë në Departamentin e Shtetit të SHBA, kërcënonte Partinë Demokratike përmes Daniel Koski me fjalët (citim) se “çdo akt dhune nga […]

50 milionë mesazhe për të “vrarë” Lulëzim Bashën! Por…

“Birn”, bën shpesh zbulime dhe investigime të pazakonta, të cilat herë janë në favor dhe herë janë kundra, njerës apo tjetrës palë politike. Kësaj rradhe, gazetari Besar Likmeta, ka goditur fort dhe në lule të ballit, me investigimin e tij bombastik dhe me mjaft prova të pakundërshtueshme në dorë. Sipas këtij investigimi, shumë muaj përpara […]

Klaron Security

ZAMIR PROJECT STUDIO

Lajmet e fundit